TrendBook 2020

TRENDBOOK 2020

Trendy w aranżacji wnętrz mieszkalnych i miejsc pracy nie miały jeszcze nigdy tak wielu twarzy, jak w obecnych dynamicznych czasach. Różnorodne są także twórcze idee projektantów w obszarze wystroju wnętrz. Nie ma obecnie nic bardziej pożądanego od indywidualizmu - i to jest właśnie szansa, która pozwoli urzeczywistnić zupełnie nowe koncepcje! W kwestii kolorystyki, materiałów i wyjątkowej haptyki produkty firmy Pfleiderer nie mają właściwie ograniczeń. Wysokogatunkowe dekory które oferujemy, można nie tylko łączyć ze sobą na różna sposoby, są one także przemyślane pod względem funkcjonalnym i zaprojektowane do najrozmaitszych obszarów zastosowania.

TREND NATURALNY

Wnętrza zaaranżowane zgodnie z Trendem Naturalnym otulają ciepłem i przytulnością. Ich podstawą jest drewno o autentycznym wyglądzie i miodowym wybarwieniu. Doskonale sprawdzą się tu popularne, rodzime gatunki drewna i pięknym, ożywionym usłojeniu, takie jak dąb czy jesion. Akcenty drewniane tworzą przyjazną aurę oraz wrażenie kontaktu z naturą, drewno stanowi też znakomitą i uniwersalną bazę aranżacji.

Ważną rolę w Trendzie Naturalnym odgrywają również tkaniny, których miękkie sploty podkreślają wrażenie przytulności i swobodnej atmosfery. Tęsknota za przyrodą sprawia, ze coraz chętniej otaczamy się żywymi roślinami. Bujna zieleń roślin doniczkowych znakomicie dopełnia ten trend i komponuje się z drewnem. Uzupełnieniem aranżacji w naturalnym stylu jest ciepła paleta barw, od ciepłej bieli, przez beże i zielenie, aż po bardziej nasycone tony: trendowy odcień rudej terakoty czy musztardową żółć.

Trend Naturalny kształtuje przytulne, harmonijne wnętrza, doskonale sprzyjające relaksowi i dobremu samopoczuciu.

TREND INDUSTRIALNY

Trend Industrialny uosabia oryginalny, nieszablonowy miejski styl. Wyrazisty i nieco surowy nawiązuje do przestronnych loftów i ikonicznych budynków przemysłowych. Charakterystyczny klimat tworzą industrialne materiały: beton, często barwiony na ciemne odcienie antracytu, a także metale: blacha walcowana o subtelnym przydymieniu, srebrzysta stal nierdzewna czy blacha barwiona na matową czerń. Materiały te, lub ich reprodukcje, są często stosowane przez architektów, zyskują też rosnącą popularność w meblarstwie. Ich idealnym uzupełnieniem są drewna - jasne, barwione na szarość, a także drewno w stylu vintage - deskowane, nawiązujące do trendu na upcycling. Warto także zwrócić uwagę na materiały drewnopochodne, takie jak sklejka czy płyta OSB, coraz częściej stosowane jako materiał wykończeniowy i dekoracyjny. Drewna stylowo komponują się z ciemnym metalem i betonem, jednocześnie ocieplającym loftowe aranżacje.

Wnętrza w stylu industrialnym, wyraziste, ozdobne intrygującymi dodatkami, są znakomitym wyrazem oryginalnego stylu właścicieli.

TREND ART DECO

Trend Art Deco to wyraz szlachetnego smaku i ponadczasowej elegancji. Niezmiennie ceniony styl, który obecnie rezentuje swoje nowoczesne oblicze. Trend ten cechują w aranżacji wnętrz geometryczne formy zestawione z wykwintnymi materiałami. Bazę stanowią klasyczne drewna o ciemnym wybarwieniu: orzech, teak i drewna barwione na odcień czerni. Stylowym uzupełnieniem ciemnych drewien są metale o złocistym wybarwieniu, szczególnie cenione obecnie mosiądz i brąz - jednocześnie dyskretne i olśniewające. Wykwintny styl tworzy także zastosowanie kamienia lub jego reprodukcji - szczególnie dobrze sprawdza się tu szlachetny marmur o śnieżnobiałym lub wyrazistym czarnym wybarwieniu.

W trendzie Ar Deco klasyka łączy się z nowoczesnością, tworząc szykowne wnętrza, w których każdy może zasmakować luksusu i poczuć się wyjątkowo.

DEKORY JEDNOBARWNE

Idealnym uzupełnieniem dekorów z rodziny trendów naturalnych, industrialnych oraz art deco są unidekory - kolekcja powszechnie cenionych, ciekawych barw o uniwersalnym zastosowaniu. Ciepłe odcienie kolorów, od bieli, przez beże i zielenie, aż po bardziej nasycone tony - idealnie komponujące się z naturalnymi dębami i jesionami o przyjaznym, miodowym wybarwieniu - zimne szarości i głębokie czernie i brązy dopasowane do stylu industrialnego, oraz wyraziste, nasycone barwy wpisujące się w styl Art Deco - wszystkie te dekoracje oferują dopełnienie idealnej aranżacji, nadają wnętrzu harmonii i spokoju, których nie może zabraknąć w żadnym pomieszczeniu.

NOWE STRUKTURY POWIERZCHNI

Struktura powierzchni stanowi ważne uzupełnienie dekoru, współgrając z jego wyglądem i zapewniając wrażenie haptyczne. Odpowiednio dobrana, podkreśla dekor, wydobywa jego urok i nadaje mu autentyczność.

Przedstawiamy Państwu dwie nowe, atrakcyjne struktury powierzchni dla płyty laminowanej: Natural Wood i Sandpearl - idące z duchem czasu i wysokojakościowe. Ich aksamitny wygląd sprawia, że idealnie wpisują się w aktualne trendy na matowe wykończenia. Dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi znakomicie łączą się z szeroką gamą dekorów, nadając im szlachetność.

Nowoczesne struktury Natural Wood i Sandpearl spełnią oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów.

STRUKTURA
NATURAL WOOD (NW)

Delikatna struktura zainspirowana naturalnością i precyzją. Gładka powierzchnia sprawia wrażenie niedawno oszlifowanej. Pory ułożone są liniowo, lecz nieregularnie, ich różna głębokość i mocno zarysowane brzegi tworzą wrażenie autentyczności. Natural Wood można stosować uniwersalnie do wielu rodzajów drewna o delikatnej strukturze porów. Doskonale nadaje się także do podkreślenia stylu skandynawskiego czy wzbogacenia dekorów imitujących drewna owocowe i egzotyczne. W połączeniu struktury ze wzorami jednobarwnymi otrzymujemy efekt malowanego drewna.

 

AUTENTYCZNA

STRUKTURA NATURAL WOOD (NW)

  • Grupa struktur: struktura drewna, matowa, liniowa
  • Właściwości: wysokiej jakości powierzchnia z żywicy melaminowanej - higieniczna, łatwa w pielęgnacji, dopuszczona do kontaktu z żywnością
  • Zastosowanie: zgodnie z DIN/EN 438 lub DIN/EN 14322 w pionie i poziomie
  • Zakres zastosowania: produkcja mebli i wykończenie wnętrz
  • Zalecane łączenie: większość gatunków drewna, dekory Uni

STRUKTURA
SANDPEARL (SD)

Drobna, homogeniczna i niekierunkowa perłowa struktura. Cechuje ją precyzyjnie drobne ziarno. Matowa i subtelna powierzchnia jest nowoczesna i harmonijna. Uniwersalna, odpowiednia do łączenia z niemal wszystkimi dekorami. W szczególności dekory materiałowe i jednobarwne zyskują dzięki Sandpearl nowoczesność i szlachetność,

 

SUBTELNA

STRUKTURA SANDPEARL (SD)

  • Grupa struktur: drobnoziarnista, matowa
  • Właściwości: wysokiej jakości powierzchnia z żywicy melaminowanej - higieniczna, łatwa w pielęgnacji, dopuszczona do kontaktu z żywnością
  • Zastosowanie: zgodnie z DIN/EN 438 lub DIN/EN 14322 w pionie i poziomie
  • Zakres zastosowania: produkcja mebli i wykończenie wnętrz
  • Zalecane łączenie: reprodukcje materiałów (betony, metale, tkaniny), gładkie drewna, dekory Uni